Tamiya-Euro-Cup 2013/14 Class Euro Fighter | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Höckendorf | Nördlingen | Dahlewitz | Geilenkir... | Morschheim | Augsburg | Zwickau | Neu Wulms... | Burgstädt | Lauf | Aschaffen... | Plauen | Rostock | Rohrbach | Remscheid | Andernach | Günzburg | Leipzig | Hennef | Bad Berneck | St.Wendel | Morschheim | Augsburg | Höckendorf | Braunschw... | Aschaffen... | Plauen | Geilenkir... | Weißenburg | St. Wendel | Herrenhaide | Günzburg | Münden | Hennef | Lauf | Aschaffen... | Zwönitz | Dortmund | Andernach | Dahlewitz | Herrenhaide | Marktredw... | Burgstädt | Essen | Neubrande... | Amberg | Hann. Mün... | Burgstädt | Höckendorf | Erlangen | Heuchelheim | Dahlewitz | Zwickau | Mettenheim | Meckenheim | Berlin | Bad Berneck | Andernach | Bad Göggi... | Sonneberg | Lüdensche... | Augsburg | St. Wendel | Zwönitz | Höckendorf | Wächtersb... | Bergisch ... | Marktredw... | Marktober... | Dahlewitz | Nördlingen | Oberhausen | St. Wendel | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
01.09.13 | 22.09.13 | 06.10.13 | 06.10.13 | 12.10.13 | 13.10.13 | 13.10.13 | 20.10.13 | 27.10.13 | 27.10.13 | 03.11.13 | 03.11.13 | 03.11.13 | 10.11.13 | 10.11.13 | 16.11.13 | 24.11.13 | 01.12.13 | 08.12.13 | 08.12.13 | 15.12.13 | 28.12.13 | 05.01.14 | 05.01.14 | 05.01.14 | 12.01.14 | 12.01.14 | 12.01.14 | 26.01.14 | 01.02.14 | 02.02.14 | 09.02.14 | 16.02.14 | 16.02.14 | 23.02.14 | 23.02.14 | 23.02.14 | 09.03.14 | 22.03.14 | 23.03.14 | 23.03.14 | 23.03.14 | 30.03.14 | 06.04.14 | 06.04.14 | 13.04.14 | 13.04.14 | 14.04.14 | 27.04.14 | 27.04.14 | 03.05.14 | 04.05.14 | 11.05.14 | 18.05.14 | 18.05.14 | 18.05.14 | 25.05.14 | 31.05.14 | 01.06.14 | 08.06.14 | 08.06.14 | 15.06.14 | 15.06.14 | 15.06.14 | 29.06.14 | 29.06.14 | 29.06.14 | 29.06.14 | 06.07.14 | 06.07.14 | 13.07.14 | 13.07.14 | 13.07.14 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 6 Starter | 10 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 12 Starter | 8 Starter | 2 Starter | 3 Starter | 3 Starter | 1 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 13 Starter | 5 Starter | 6 Starter | 2 Starter | 5 Starter | 7 Starter | 12 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 6 Starter | 1 Starter | 1 Starter | 8 Starter | 3 Starter | 5 Starter | 6 Starter | 4 Starter | 2 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 4 Starter | 2 Starter | 4 Starter | 4 Starter | 4 Starter | 2 Starter | 1 Starter | 2 Starter | 1 Starter | 5 Starter | 1 Starter | 2 Starter | 7 Starter | 7 Starter | 3 Starter | 3 Starter | 1 Starter | 7 Starter | 1 Starter | 1 Starter | 1 Starter | 2 Starter | 7 Starter | 9 Starter | 2 Starter | 5 Starter | 3 Starter | 1 Starter | 7 Starter | 3 Starter | 2 Starter | 1 Starter | 5 Starter | 5 Starter | 14 Starter | 2 Starter | 1 Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | South | Ruf, Dominik | MSG Günzburg | 968 | 121 | 8 | 8 | 8 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Ehlich, Jan | 968 | +0 | 121 | 9 | 13 | 13 | 5 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 5 | 116 | 1 | 121 | 2 | 119 | 4 | 117 | 4 | 117 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | South | Henning, Andreas | MCC Crailsheim | 965 | +3 | +3 | 121 | 7 | 8 | 8 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | East | Schrader, Jonas-Marvin | AMC Magdeburg | 964 | +1 | +4 | 121 | 6 | 11 | 11 | 3 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | South | Mielke, Romana | MCR Bad Gögging | 962 | +2 | +6 | 120 | 5 | 8 | 8 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | West | Kröger, David | MRT Unna | 960 | +2 | +8 | 120 | 4 | 12 | 13 | 5 | 2 | 119 | 2 | 119 | 6 | 115 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | East | Kirchner, Brian | MSC Höckendorf | 959 | +1 | +9 | 120 | 5 | 8 | 8 | 1 | 121 | 4 | 117 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | North | Zander, Patrick | 957 | +2 | +11 | 120 | 3 | 9 | 9 | 1 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | East | Enge, André | MSC Herrenhaide | 954 | +3 | +14 | 119 | 4 | 8 | 8 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | East | Grusa, Tilmann | akkus united | 950 | +4 | +18 | 119 | 3 | 7 | 8 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 7 | 114 | 4 | 117 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Weller, Nicole | MCC Crailsheim | 950 | +0 | +18 | 119 | 1 | 8 | 9 | 1 | 6 | 115 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | South | Laminit, Sandro | Racing Team Mering | 949 | +1 | +19 | 119 | 1 | 8 | 8 | 2 | 119 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | South | Stegmeier, Simon | MCC Crailsheim | 947 | +2 | +21 | 118 | 2 | 7 | 8 | 3 | 118 | 1 | 121 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | South | Phetchumsaeng, Jens | 944 | +3 | +24 | 118 | 1 | 8 | 8 | 5 | 116 | 4 | 117 | 3 | 118 | 1 | 121 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Weidt, Ann Carolin | 944 | +0 | +24 | 118 | 1 | 7 | 8 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 6 | 115 | 5 | 116 | 3 | 118 | 3 | 118 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | South | Treffert, Rene | MCC Crailsheim | 934 | +10 | +34 | 117 | 1 | 6 | 8 | 10 | 111 | 4 | 117 | 7 | 114 | 3 | 118 | 5 | 116 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Röhrer, Andreas | 934 | +0 | +34 | 117 | 1 | 6 | 9 | 1 | 6 | 115 | 5 | 116 | 9 | 112 | 8 | 113 | 5 | 116 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | South | Röhrer, Alexander | 930 | +4 | +38 | 116 | 5 | 9 | 1 | 3 | 118 | 7 | 114 | 10 | 111 | 7 | 114 | 4 | 117 | 4 | 117 | 3 | 118 | 3 | 118 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | South | Rothdauscher, Michael | MCR Bad Gögging | 928 | +2 | +40 | 116 | 4 | 9 | 1 | 8 | 113 | 3 | 118 | 10 | 111 | 6 | 115 | 3 | 118 | 7 | 114 | 5 | 116 | 2 | 119 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | South | Obermeier, Isabelle | 919 | +9 | +49 | 115 | 4 | 9 | 1 | 4 | 117 | 8 | 113 | 8 | 113 | 2 | 119 | 11 | 110 | 7 | 114 | 5 | 116 | 4 | 117 | 11 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | South | Aschenbrenner, Moritz | 909 | +10 | +59 | 114 | 2 | 8 | 7 | 114 | 6 | 115 | 12 | 109 | 5 | 116 | 4 | 117 | 6 | 115 | 6 | 115 | 13 | 108 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | South | Stegmeier, Mareike | MCC Crailsheim | 903 | +6 | +65 | 113 | 2 | 8 | 11 | 110 | 7 | 114 | 11 | 110 | 8 | 113 | 5 | 116 | 8 | 113 | 3 | 118 | 12 | 109 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Middle | Lenhard, Niclas | 833 | +70 | +135 | 119 | 2 | 7 | 7 | 5 | 116 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | East | Gerhardt, Matthias | MSC Höckendorf | 832 | +1 | +136 | 119 | 2 | 7 | 7 | 2 | 119 | 3 | 118 | 5 | 116 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | North | Wöltche, Erik | 830 | +2 | +138 | 119 | 1 | 7 | 7 | 2 | 119 | 2 | 119 | 4 | 117 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | South | Friedl, Lea Maria | 825 | +5 | +143 | 118 | 3 | 5 | 7 | 1 | 121 | 7 | 114 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | 5 | 116 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | East | Bienek, Felix | MSC Höckendorf | 820 | +5 | +148 | 117 | 7 | 7 | 5 | 116 | 2 | 119 | 3 | 118 | 5 | 116 | 5 | 116 | 3 | 118 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | Middle | Gläser, Mika | 819 | +1 | +149 | 117 | 7 | 7 | 4 | 117 | 5 | 116 | 4 | 117 | 5 | 116 | 4 | 117 | 4 | 117 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | South | Werneth, Jenny | MAC Mettenheim | 818 | +1 | +150 | 117 | 2 | 3 | 8 | 1 | 7 | 114 | 6 | 115 | 6 | 115 | 6 | 115 | 4 | 117 | 1 | 121 | 1 | 121 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | South | Aschenbrenner, Luisa | 663 | +155 | +305 | 111 | 6 | 10 | 111 | 13 | 108 | 12 | 109 | 7 | 114 | 7 | 114 | 14 | 107 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | South | Schmid, Kevin | 572 | +91 | +396 | 114 | 3 | 5 | 5 | 116 | 9 | 112 | 4 | 117 | 5 | 116 | 10 | 111 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | Middle | Maurer, Uwe | MZ Modellbau | 472 | +100 | +496 | 118 | 4 | 4 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | East | Dietze, Karl | akkus united | 463 | +9 | +505 | 116 | 2 | 4 | 6 | 115 | 3 | 118 | 7 | 114 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | West | Budde, Hans-Dieter | Team Lütgenau | 357 | +106 | +611 | 119 | 3 | 3 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | East | Anhut, Nils | MSC Herrenhaide | 354 | +3 | +614 | 118 | 1 | 2 | 3 | 3 | 118 | 1 | 121 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Haenes, Yanik | akkus united | 354 | +0 | +614 | 118 | 3 | 3 | 2 | 119 | 2 | 119 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | East | Berthold, Christian | MSC Höckendorf | 351 | +3 | +617 | 117 | 3 | 3 | 4 | 117 | 3 | 118 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | Middle | Maurer, Michael | MZ Modellbau | 350 | +1 | +618 | 117 | 2 | 3 | 8 | 113 | 3 | 118 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | South | Ruth, Patrick | MSG Günzburg | 349 | +1 | +619 | 116 | 2 | 3 | 6 | 115 | 5 | 116 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | East | Poppe, Silvana | Racing Team Erzgebirge | 348 | +1 | +620 | 116 | 2 | 3 | 4 | 117 | 2 | 119 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | Middle | Jug, Daniel | 337 | +11 | +631 | 112 | 3 | 12 | 109 | 8 | 113 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | South | Gruber, Tabea | GFC Donath | 233 | +104 | +735 | 117 | 1 | 2 | 2 | 119 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Borst, Jonathan | MSG Günzburg | 233 | +0 | +735 | 117 | 2 | 2 | 5 | 116 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | South | Ponto, Sebastian | MFC Cleebronn | 231 | +2 | +737 | 116 | 1 | 2 | 7 | 114 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Eberl, Christian | 231 | +0 | +737 | 116 | 1 | 2 | 6 | 115 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | Middle | Pasetzki, Nicole | 230 | +1 | +738 | 115 | 1 | 2 | 7 | 114 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | Middle | Ponto, Celina | 227 | +3 | +741 | 114 | 2 | 9 | 112 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | South | Keitel, Maximilian | EMC Marktoberdorf | 119 | +108 | +849 | 119 | 1 | 1 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Billen, Benedict | 119 | +0 | +849 | 119 | 1 | 1 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Spiewok, Florian | MSC Polizei Braunschweig | 119 | +0 | +849 | 119 | 1 | 1 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | North | Bremer, Frank | 118 | +1 | +850 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Buthke, Torben | 118 | +0 | +850 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Gruner, Emmy | MSC Zwönitz | 118 | +0 | +850 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | South | Kronthaler, Tim | ORMC Königsbrunn | 117 | +1 | +851 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Löffler, Andreas | 117 | +0 | +851 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Vogel, Marek | 117 | +0 | +851 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | South | Müller, Tom | 116 | +1 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Heppner, Nico | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Bernhardt, Boris | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Maraj, Julian | MSG Günzburg | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | East | Nicke, Arnold | MSC Höckendorf | 115 | +1 | +853 | 115 | 1 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Schreiber, Stefan | MP Race Team | 115 | +0 | +853 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Kroh, Toni | Langebrück | 115 | +0 | +853 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | South | Kronthaler, Daniel | ORMC Königsbrunn | 113 | +2 | +855 | 113 | 1 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
65 | South | Schneider, Karsten | 112 | +1 | +856 | 112 | 1 | 9 | 112 |