LRP-HPI-Challenge 2010/11 Class F1 Group Middle | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heuchelheim | Rüsselshe... | St. Wendel | Estenfeld | Hütschenh... | Heuchelheim | Beerfelden | Idar-Ober... | Morschheim | Rüsselshe... | Schaafheim | Rüsselshe... | Goldstein | Rüsselshe... | Idar-Ober... | Solms | Beerfelden | Rüsselshe... | Mainz | Idar-Ober... | Lahntal M... | Heuchelheim | Estenfeld... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
22.08.10 | 05.09.10 | 12.09.10 | 26.09.10 | 03.10.10 | 17.10.10 | 24.10.10 | 21.11.10 | 05.12.10 | 19.12.10 | 02.01.11 | 16.01.11 | 30.01.11 | 05.02.11 | 20.02.11 | 06.03.11 | 13.03.11 | 08.05.11 | 14.05.11 | 22.05.11 | 12.06.11 | 19.06.11 | 03.07.11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 8 Starter | 7 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 7 Starter | 6 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 8 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 4 Starter | 8 Starter | 5 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 4 Starter | 7 Starter | 3 Starter | 3 Starter | |||||||||||||||||||||||||
1 | Anthes, Daniel | RMSC Rüsselsheim | 3237 | 170 | 7 | 22 | 24 | 5 | 5 | 130 | 5 | 130 | 2 | 180 | 6 | 125 | 2 | 180 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 5 | 130 | 4 | 145 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 3 | 161 | 1 | 200 | 5 | 130 | 2 | 180 | 1 | 200 | 4 | 145 | 2 | 180 | 2 | 180 | |||
2 | Keim, Oliver | Fux Modified | 3045 | +192 | +192 | 160 | 2 | 20 | 22 | 3 | 7 | 120 | 4 | 145 | 4 | 145 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 4 | 145 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | 2 | 180 | 5 | 130 | 1 | 200 | 1 | 200 | |||||
3 | Köhler, Stefan | Statler & Waldorf Racing | 1980 | +1065 | +1257 | 165 | 10 | 12 | 12 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||
4 | Dippel, Gerd | DJK Andernach | 1096 | +884 | +2141 | 122 | 5 | 9 | 6 | 125 | 4 | 145 | 3 | 161 | 6 | 125 | 6 | 125 | 4 | 145 | 6 | 125 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Rauch, Frank | 1042 | +54 | +2195 | 174 | 6 | 6 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Kiehm, Torsten | MBC Zweibrücken | 1032 | +10 | +2205 | 147 | 1 | 5 | 7 | 8 | 115 | 1 | 200 | 7 | 120 | 5 | 130 | 4 | 145 | 3 | 161 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Weber, Michael | VfR Rüsselsheim | 1005 | +27 | +2232 | 126 | 3 | 8 | 6 | 125 | 5 | 130 | 8 | 115 | 6 | 125 | 4 | 145 | 7 | 120 | 5 | 130 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Schrumpf, Dominik | WMC Wiesbaden | 992 | +13 | +2245 | 142 | 4 | 7 | 5 | 130 | 6 | 125 | 8 | 115 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Rüllig, Dieter | RT Hoher Vogelsberg | 911 | +81 | +2326 | 130 | 3 | 7 | 7 | 120 | 7 | 120 | 5 | 130 | 6 | 125 | 5 | 130 | 6 | 125 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Volz, Thomas | Tsutsuna Racing | 561 | +350 | +2676 | 187 | 2 | 3 | 3 | 1 | 200 | 1 | 200 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Fischer, Sven | 510 | +51 | +2727 | 170 | 1 | 3 | 3 | 5 | 130 | 1 | 200 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Weis, Thomas | MBC Goldstein | 461 | +49 | +2776 | 154 | 2 | 3 | 2 | 180 | 3 | 161 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Brandt, David | VfR Rüsselsheim | 451 | +10 | +2786 | 150 | 3 | 3 | 4 | 145 | 3 | 161 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Eisenreich, Florian | WMC Wiesbaden | 400 | +51 | +2837 | 133 | 2 | 3 | 6 | 125 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Bruche, Karsten | 322 | +78 | +2915 | 107 | 2 | 3 | 3 | 161 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Olah, Alexander | MCRT Aschaffenburg | 306 | +16 | +2931 | 153 | 2 | 2 | 3 | 161 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Sakaguchi, Dai | TS Grossauheim | 200 | +106 | +3037 | 13 | 10 | 14 | 16 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Schäfer, Bastian | RMSC Rüsselsheim | 180 | +20 | +3057 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Kruse, Martin | MBC Goldstein | 180 | +0 | +3057 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Arnold, Christian | Team CS Schumacher | 145 | +35 | +3092 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Buchner, Christopher | DJK Andernach | 125 | +20 | +3112 | 125 | 1 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Schramm, Holger | RC Rodgau | 120 | +5 | +3117 | 120 | 1 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Berendsen, Harald | Racing Team Viol | 0 | +120 | +3237 | 0 | 6 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Hollfelder, Peter | Erlangen | 0 | +3237 | 0 | 2 | 3 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Knüppe, Jean | AMC Langenfeld | 0 | +3237 | 0 | 2 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gehler, Tom | Racing Center Leipzig | 0 | +3237 | 0 | 2 | 2 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Brumm, Marcel | MCSS Althengstett | 0 | +3237 | 0 | 3 | 3 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ziegenhain, Jochen | 2-speed racing team | 0 | +3237 | 0 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Jansen, Roland | MC Megadrom Heinsberg | 0 | +3237 | 0 | 6 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Heitsch, Henrik | MAC Burgdorf | 0 | +3237 | 0 | 14 | 16 | 16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Klüber, Michael | TSV 1871 Augsburg | 0 | +3237 | 0 | 1 | 2 | 3 |