LRP-HPI-Challenge 2010/11 Class Rookie Group North | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | |||||||||||||||||||||||||||||||
Flensburg | Neu Wulms... | Burgdorf | Braunschw... | Pr. Olden... | Burgdorf | Quakenbrü... | Hildesheim | Celle | Pr. Olden... | Oldenburg | Braunschw... | Flensburg | Celle | Neu Wulms... | Hann. Mün... | Göttingen | Burgdorf | Braunschw... | Schwanewede | ||||||||||||||||||||||||||||||||
19.09.10 | 03.10.10 | 17.10.10 | 07.11.10 | 21.11.10 | 05.12.10 | 19.12.10 | 09.01.11 | 23.01.11 | 06.02.11 | 13.02.11 | 27.02.11 | 13.03.11 | 10.04.11 | 22.04.11 | 08.05.11 | 22.05.11 | 12.06.11 | 26.06.11 | 10.07.11 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 5 Starter | 7 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 5 Starter | 8 Starter | 4 Starter | 10 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 5 Starter | 7 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 11 Starter | 1 Starter | 1 Starter | 4 Starter | 3 Starter | 2 Starter | ||||||||||||||||||||||
1 | Latzel, Michael | Team Fond Racing | 2980 | 186 | 14 | 16 | 16 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | ||||||||||||||
2 | Frese, Holger | Sonntags-Racer | 2398 | +582 | +582 | 171 | 2 | 13 | 14 | 6 | 125 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | 5 | 130 | 1 | 200 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 3 | 161 | 1 | 200 | 2 | 180 | ||||||||||||||
3 | Willer, Frank | Sonntags-Racer | 2309 | +89 | +671 | 165 | 2 | 13 | 14 | 3 | 161 | 4 | 145 | 4 | 145 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 6 | 125 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 3 | 161 | 5 | 130 | 2 | 180 | 3 | 161 | ||||||||||||||
4 | Goldhagen, Enrico | 1201 | +1108 | +1779 | 150 | 1 | 8 | 8 | 5 | 130 | 4 | 145 | 4 | 145 | 5 | 130 | 3 | 161 | 4 | 145 | 4 | 145 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||
5 | Babbe, Mario | 810 | +391 | +2170 | 135 | 3 | 6 | 4 | 145 | 7 | 120 | 7 | 120 | 2 | 180 | 11 | 100 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Schlehuber, Andreas | MSC Polizei Braunschweig | 807 | +3 | +2173 | 161 | 4 | 5 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 2 | 180 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | Schünemann, Melanie | Raceport Racing Team | 780 | +27 | +2200 | 130 | 4 | 6 | 10 | 105 | 6 | 125 | 5 | 130 | 4 | 145 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||
8 | Babbe, Florian | 692 | +88 | +2288 | 138 | 4 | 5 | 5 | 130 | 5 | 130 | 3 | 161 | 9 | 110 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Schäffner, Cord | TSV Kleinburgwedel | 650 | +42 | +2330 | 130 | 3 | 5 | 5 | 130 | 6 | 125 | 7 | 120 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | Fuhrmann, Wolfgang | 535 | +115 | +2445 | 134 | 2 | 4 | 7 | 120 | 4 | 145 | 6 | 125 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Adolf, Sven | 520 | +15 | +2460 | 130 | 2 | 4 | 4 | 145 | 7 | 120 | 5 | 130 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | Probst, Jörg | MSC Polizei Braunschweig | 467 | +53 | +2513 | 156 | 3 | 3 | 3 | 161 | 4 | 145 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Yörük, Caner | 416 | +51 | +2564 | 139 | 2 | 3 | 3 | 161 | 6 | 125 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | Bucksch, Frank | 406 | +10 | +2574 | 135 | 2 | 3 | 5 | 130 | 8 | 115 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | Meyer, Dirk | MSC Polizei Braunschweig | 355 | +51 | +2625 | 118 | 3 | 8 | 115 | 7 | 120 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | Wiese, Mirko | Team RC-Glashaus | 320 | +35 | +2660 | 160 | 1 | 1 | 2 | 1 | 200 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Gugenheimer, Anton | RCCG Neu Wulmstorf | 295 | +25 | +2685 | 148 | 1 | 2 | 2 | 180 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | Prost, Justin | MSC Polizei Braunschweig | 235 | +60 | +2745 | 118 | 2 | 7 | 120 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | Bornholholdt, Björn | 230 | +5 | +2750 | 115 | 2 | 8 | 115 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Kreft, Danilo | RC World OHZ/HB | 180 | +50 | +2800 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Membury, Marc | 180 | +0 | +2800 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Sagawe, Eike-Tim | 125 | +55 | +2855 | 125 | 1 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | Hilger, Stefan | 110 | +15 | +2870 | 110 | 1 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | Hohls, Stephanie | Sundaydriver Ahlhorn | 105 | +5 | +2875 | 105 | 1 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | Lautenbach, Moritz | 0 | +105 | +2980 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Stroh-Knüppe, Philipp | AMC Langenfeld | 0 | +2980 | 0 | 1 | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Weber, Johannes | 0 | +2980 | 0 | 2 | 7 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Knüppe, Susanne | AMC Langenfeld | 0 | +2980 | 0 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bienefeld, Sebastian | VfR Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 1 | 11 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anthes-Hoffmann, Heiko | VfR Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 7 | 18 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Knodt, Nico | VfR Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 6 | 20 | 1 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Mayer, Mathias | RCR Peterberg | 0 | +2980 | 0 | 5 | 9 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Trautwein, Karli | VfR Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 21 | 24 | 4 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Phetchumsaeng, Jens | 0 | +2980 | 0 | 5 | 16 | 16 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Teichmann, Tobias | VfR Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 3 | 13 | 15 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abendroth, Tim | AMC Lahntal | 0 | +2980 | 0 | 2 | 5 | 6 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Anthes, Daniel | RMSC Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 17 | 24 | 24 | 5 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bienefeld, Benno | VfR Rüsselsheim | 0 | +2980 | 0 | 1 | 11 |