Tamiya-Euro-Cup 2007/08 Class Gentlemen | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Gelenau | Erlangen | Idar-Ober... | Plauen | Geretsried | Eppelheim | Erlangen | Leipzig | Morschheim | Höckendorf | Geretsried | Idar-Ober... | Höckendorf | Erlangen | Grossauheim | Schermbeck | Lahntal | Burgstädt | Rosenheim | Beerfelden | Sonneberg | Essen | Aichach | Quakenbrü... | Goldstein | Geilenkir... | Plauen | Lauf | Beerfelden | Rosenheim | Leipzig | Rüsselshe... | Amberg | Sonneberg | Burgstädt | Zwönitz | Berlin | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21.10.07 | 21.10.07 | 28.10.07 | 04.11.07 | 04.11.07 | 11.11.07 | 18.11.07 | 25.11.07 | 25.11.07 | 09.12.07 | 09.12.07 | 16.12.07 | 06.01.08 | 20.01.08 | 20.01.08 | 27.01.08 | 03.02.08 | 10.02.08 | 10.02.08 | 17.02.08 | 17.02.08 | 17.02.08 | 24.02.08 | 24.02.08 | 02.03.08 | 02.03.08 | 09.03.08 | 09.03.08 | 16.03.08 | 30.03.08 | 13.04.08 | 27.04.08 | 27.04.08 | 11.05.08 | 25.05.08 | 15.06.08 | 15.06.08 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 17 Starter | 11 Starter | 15 Starter | 12 Starter | 11 Starter | 12 Starter | 12 Starter | 18 Starter | 17 Starter | 12 Starter | 11 Starter | 16 Starter | 11 Starter | 14 Starter | 14 Starter | 8 Starter | 5 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 4 Starter | 11 Starter | 5 Starter | 13 Starter | 5 Starter | 10 Starter | 9 Starter | 5 Starter | 11 Starter | 12 Starter | 9 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 11 Starter | 1 Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | East | Zirkler, Holger | akkus united | 1787 | 179 | 3 | 11 | 11 | 1 | 4 | 145 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 1 | 200 | 2 | 180 | 2 | 180 | 4 | 145 | 2 | 180 | 1 | 200 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | East | Kroh, Thomas | MSC Höckendorf | 1528 | +259 | +259 | 153 | 1 | 8 | 11 | 1 | 7 | 120 | 6 | 125 | 7 | 120 | 4 | 145 | 4 | 145 | 1 | 200 | 3 | 161 | 5 | 130 | 3 | 161 | 2 | 180 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | Middle | Hoog, Oliver | MBC Goldstein | 1400 | +128 | +387 | 200 | 8 | 7 | 7 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | East | Wernicke, Timo | Leipzig | 1274 | +126 | +513 | 127 | 6 | 10 | 10 | 105 | 15 | 84 | 9 | 110 | 5 | 130 | 2 | 180 | 5 | 130 | 8 | 115 | 5 | 130 | 4 | 145 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | Middle | Schmittgen, Harald | DJK Andernach | 1261 | +13 | +526 | 180 | 1 | 9 | 9 | 2 | 4 | 145 | 2 | 180 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 1 | 200 | 2 | 180 | 2 | 180 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | Middle | Mayer, Markus | MBC Goldstein | 1157 | +104 | +630 | 165 | 1 | 7 | 8 | 1 | 6 | 125 | 3 | 161 | 4 | 145 | 2 | 180 | 5 | 130 | 1 | 200 | 2 | 180 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | East | Janik, Holger | MSC Höckendorf | 1130 | +27 | +657 | 113 | 2 | 11 | 1 | 17 | 76 | 11 | 100 | 16 | 80 | 8 | 115 | 11 | 100 | 6 | 125 | 5 | 130 | 11 | 100 | 6 | 125 | 6 | 125 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | South | Drost, Dietmar | Team MMR | 1121 | +9 | +666 | 187 | 3 | 9 | 9 | 3 | 1 | 200 | 2 | 180 | 4 | 145 | 3 | 161 | 4 | 145 | 1 | 200 | 2 | 180 | 3 | 161 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | East | Polster, Dietmar | AMC Burgstädt | 1087 | +34 | +700 | 109 | 1 | 11 | 1 | 12 | 96 | 10 | 105 | 17 | 76 | 11 | 100 | 9 | 110 | 5 | 130 | 9 | 110 | 12 | 96 | 7 | 120 | 7 | 120 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | East | Gehler, Tom | Racing Center Leipzig | 1083 | +4 | +704 | 181 | 3 | 6 | 6 | 3 | 161 | 1 | 200 | 1 | 200 | 1 | 200 | 3 | 161 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | Middle | Huhn, Thomas | MRC Grossauheim | 1051 | +32 | +736 | 150 | 7 | 9 | 2 | 8 | 115 | 4 | 145 | 6 | 125 | 5 | 130 | 4 | 145 | 2 | 180 | 3 | 161 | 4 | 145 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | South | Bollenbacher, Martin | Hot Wheels Obernzenn | 1027 | +24 | +760 | 171 | 2 | 5 | 6 | 3 | 161 | 3 | 161 | 1 | 200 | 6 | 125 | 1 | 200 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | Middle | Hummel, Andreas | Team "Ewich op Jöck" | 996 | +31 | +791 | 142 | 1 | 4 | 8 | 1 | 7 | 120 | 7 | 120 | 7 | 120 | 9 | 110 | 4 | 145 | 1 | 200 | 3 | 161 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | South | Drost, Peter | Team MMR | 992 | +4 | +795 | 165 | 8 | 9 | 3 | 5 | 130 | 3 | 161 | 3 | 161 | 2 | 180 | 8 | 115 | 2 | 180 | 5 | 130 | 5 | 130 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | South | Wohlhüter, Thomas | ORMC Königsbrunn | 960 | +32 | +827 | 192 | 3 | 5 | 5 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | 2 | 180 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | East | Polster, Sven | AMC Burgstädt | 849 | +111 | +938 | 121 | 3 | 7 | 13 | 92 | 7 | 120 | 12 | 96 | 5 | 130 | 7 | 120 | 3 | 161 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | South | Bihler, Werner | ORMC Königsbrunn | 831 | +18 | +956 | 139 | 5 | 6 | 7 | 120 | 4 | 145 | 5 | 130 | 5 | 130 | 4 | 145 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | East | Ziesmer, Torsten | Zwickau | 811 | +20 | +976 | 162 | 1 | 4 | 5 | 6 | 125 | 2 | 180 | 4 | 145 | 3 | 161 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | East | Hynek, Andreas | Team Durbytec | 808 | +3 | +979 | 135 | 3 | 6 | 3 | 161 | 6 | 125 | 7 | 120 | 12 | 96 | 4 | 145 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | South | Stiegler, Michael | MAC Lauf | 765 | +43 | +1022 | 128 | 2 | 7 | 1 | 8 | 115 | 6 | 125 | 8 | 115 | 9 | 110 | 7 | 120 | 4 | 145 | 4 | 145 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Middle | Kübler, Rudolf | AMC Ingelheim | 763 | +2 | +1024 | 109 | 1 | 7 | 12 | 96 | 13 | 92 | 11 | 100 | 9 | 110 | 11 | 100 | 4 | 145 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | Middle | Rosskopf, Manfred | Mannis Racing Team | 758 | +5 | +1029 | 108 | 2 | 9 | 2 | 15 | 84 | 12 | 96 | 17 | 76 | 16 | 80 | 14 | 88 | 5 | 130 | 7 | 120 | 5 | 130 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | South | Bartel, Detlef | Team Sidewinder | 720 | +38 | +1067 | 120 | 7 | 1 | 6 | 125 | 8 | 115 | 7 | 120 | 7 | 120 | 11 | 100 | 6 | 125 | 8 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | South | Colditz, Wolfgang | Racing Team Mering | 700 | +20 | +1087 | 117 | 1 | 7 | 1 | 11 | 100 | 9 | 110 | 13 | 92 | 4 | 145 | 9 | 110 | 6 | 125 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | East | Wohlleben, Bernd | Tamiya Raceway Sonneberg | 687 | +13 | +1100 | 115 | 1 | 7 | 1 | 4 | 145 | 10 | 105 | 13 | 92 | 16 | 80 | 8 | 115 | 9 | 110 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Bickendorf, Markus | MAC Idar-Oberstein | 687 | +0 | +1100 | 137 | 3 | 5 | 9 | 110 | 5 | 130 | 3 | 161 | 3 | 161 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | Middle | Hackl, Thomas | VfR Rüsselsheim | 672 | +15 | +1115 | 112 | 1 | 7 | 1 | 13 | 92 | 10 | 105 | 11 | 100 | 15 | 84 | 10 | 105 | 4 | 145 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | South | Ruf, Stefan | MSG Günzburg | 655 | +17 | +1132 | 109 | 6 | 10 | 105 | 10 | 105 | 10 | 105 | 8 | 115 | 7 | 120 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | East | Wendt, Christian | Dresden | 645 | +10 | +1142 | 129 | 3 | 5 | 5 | 130 | 4 | 145 | 8 | 115 | 4 | 145 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | South | Rieger, Norbert | Rieger Racing | 641 | +4 | +1146 | 107 | 1 | 7 | 1 | 11 | 100 | 12 | 96 | 10 | 105 | 14 | 88 | 5 | 130 | 9 | 110 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | East | Fischer, Uwe | TSV Gelenau | 635 | +6 | +1152 | 159 | 1 | 3 | 4 | 1 | 200 | 5 | 130 | 6 | 125 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | Middle | Ochs, Rainer | MRC Grossauheim | 629 | +6 | +1158 | 105 | 7 | 1 | 14 | 88 | 9 | 110 | 9 | 110 | 16 | 80 | 12 | 96 | 8 | 115 | 9 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | Middle | Engel, Dieter | AMC Lahntal | 556 | +73 | +1231 | 139 | 3 | 4 | 7 | 120 | 3 | 161 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | East | Eckhardt, Bernd | MSZ Zwönitz | 543 | +13 | +1244 | 109 | 5 | 12 | 96 | 13 | 92 | 7 | 120 | 8 | 115 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | South | Rduch, Wolfgang | Team Harburgring | 526 | +17 | +1261 | 132 | 1 | 4 | 7 | 120 | 6 | 125 | 7 | 120 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | North | Woidasky, René | Mühlenbeck | 508 | +18 | +1279 | 102 | 5 | 18 | 72 | 12 | 96 | 10 | 105 | 7 | 120 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | Middle | Steinhage, Thomas | 480 | +28 | +1307 | 120 | 4 | 6 | 125 | 8 | 115 | 8 | 115 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | Middle | Mamat, Guido | RC-Land Heilbronn | 445 | +35 | +1342 | 111 | 4 | 10 | 105 | 8 | 115 | 9 | 110 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | Middle | Mateos, Felix | MSV Braunshardt | 425 | +20 | +1362 | 142 | 1 | 3 | 6 | 125 | 2 | 180 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | Middle | Reiner, Peter | MRC Rheinland | 405 | +20 | +1382 | 135 | 3 | 3 | 5 | 130 | 5 | 130 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | South | Unterhaslberger, Johann | MSV Burghausen | 395 | +10 | +1392 | 132 | 1 | 3 | 4 | 145 | 6 | 125 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | South | Kronthaler, Thomas | ORMC Königsbrunn | 390 | +5 | +1397 | 130 | 2 | 3 | 5 | 130 | 8 | 115 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Nagels, Olaf | 390 | +0 | +1397 | 130 | 2 | 3 | 8 | 115 | 4 | 145 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | East | Nitschke, Thomas | Racing Center Leipzig | 380 | +10 | +1407 | 190 | 1 | 2 | 2 | 2 | 180 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Volz, Thomas | Tsutsuna Racing | 380 | +0 | +1407 | 190 | 1 | 2 | 2 | 1 | 200 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | East | Sieber, Uwe | TSV Gelenau | 360 | +20 | +1427 | 180 | 2 | 2 | 2 | 180 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | East | Eckart, Ronny | MSC Niederfrohna | 348 | +12 | +1439 | 116 | 1 | 3 | 14 | 88 | 8 | 115 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | East | Maurus, Dietmar | TSV Gelenau | 345 | +3 | +1442 | 115 | 3 | 9 | 110 | 9 | 110 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | Middle | Rappelt, Matthias | TS Grossauheim | 341 | +4 | +1446 | 171 | 2 | 2 | 3 | 161 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Scheuenpflug, Peter | MSC Osterhofen | 341 | +0 | +1446 | 171 | 2 | 2 | 2 | 180 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | South | Weiß, Rudolf | Burghausen | 325 | +16 | +1462 | 108 | 3 | 9 | 110 | 9 | 110 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | South | Knopf, Rainer | Team Knopf-Racing | 312 | +13 | +1475 | 104 | 3 | 10 | 105 | 13 | 92 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | East | Wolf, Helmut | Mylau | 305 | +7 | +1482 | 102 | 3 | 16 | 80 | 9 | 110 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | South | Cermak, Birgitt | ORMC Königsbrunn | 301 | +4 | +1486 | 100 | 3 | 11 | 100 | 12 | 96 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | West | Nitschke, Lars | RCRT Duisburg | 291 | +10 | +1496 | 146 | 2 | 2 | 5 | 130 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | Middle | Steger, Eva-Maria | MAC Idar-Oberstein | 280 | +11 | +1507 | 93 | 3 | 11 | 100 | 14 | 88 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | Middle | Schulz, Heidi | 276 | +4 | +1511 | 92 | 3 | 15 | 84 | 12 | 96 | 12 | 96 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | East | Dietze, Gunnar | akkus united | 230 | +46 | +1557 | 115 | 2 | 10 | 105 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | East | Blagnies, Heiko | Racing Center Leipzig | 225 | +5 | +1562 | 113 | 2 | 11 | 100 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | East | Beil, Jörg | 1. MCR Zwickau | 220 | +5 | +1567 | 110 | 2 | 8 | 115 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | South | Ruf, Manuela | MSG Günzburg | 215 | +5 | +1572 | 108 | 2 | 11 | 100 | 8 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
62 | South | Fischer, Andreas | Team MMR | 200 | +15 | +1587 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Kalinowski, Heinz-Jürgen | Megadrom Geilenkirchen | 200 | +0 | +1587 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Günther, Oliver | Sundaydriver Ahlhorn | 200 | +0 | +1587 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Klinkel, Ronny | Tamiya Raceway Sonneberg | 200 | +0 | +1587 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Drechsler, Dirk | ORC Essen | 200 | +0 | +1587 | 200 | 1 | 1 | 1 | 1 | 200 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
67 | East | Brömme, Claus | Racing Center Leipzig | 193 | +7 | +1594 | 97 | 2 | 14 | 88 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
68 | Middle | Schneider, Frank | MSC Braunshardt | 192 | +1 | +1595 | 96 | 2 | 11 | 100 | 13 | 92 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | Middle | Lachmann, Jens | DJK Andernach | 184 | +8 | +1603 | 92 | 2 | 12 | 96 | 14 | 88 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
70 | East | Heuer, André | AMC Magdeburg | 180 | +4 | +1607 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Bunge, Jens | Sundaydriver Ahlhorn | 180 | +0 | +1607 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Wittek, Holger | RC Haltern | 180 | +0 | +1607 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Diefenbach, Matthias | MBC Goldstein | 180 | +0 | +1607 | 180 | 1 | 1 | 2 | 180 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
74 | North | von Wachtmeister, Frank | Hamburg | 161 | +19 | +1626 | 161 | 1 | 1 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Holzapfel, Harry | 161 | +0 | +1626 | 161 | 1 | 1 | 3 | 161 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Kohlgraf, Udo | Team Sipotech | 161 | +0 | +1626 | 161 | 1 | 1 | 3 | 161 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
77 | North | Kortehaneberg, Uwe | RC World OHZ/HB | 145 | +16 | +1642 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Makus, Erich | 145 | +0 | +1642 | 145 | 1 | 1 | 4 | 145 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
79 | South | Utz, Andreas | 130 | +15 | +1657 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Wagner, Andreas | RCMC Ibbenbüren | 130 | +0 | +1657 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Sperr, Stefan | 130 | +0 | +1657 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Klieber, Michael | Racing Center Leipzig | 130 | +0 | +1657 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Barth, Sascha | Senseo Racing | 130 | +0 | +1657 | 130 | 1 | 1 | 5 | 130 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
84 | Middle | Rheinard, Uwe | DJK Andernach | 125 | +5 | +1662 | 125 | 1 | 6 | 125 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Emich, Wolfgang | MP Race Team | 125 | +0 | +1662 | 125 | 1 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Junghans, Rico | MSZ Zwönitz | 125 | +0 | +1662 | 125 | 1 | 6 | 125 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
87 | South | Bukmakowski, Olaf | 120 | +5 | +1667 | 120 | 1 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Krause, Ulrich | 120 | +0 | +1667 | 120 | 1 | 7 | 120 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Schmitz, Jürgen | Team Motodrom Andernach | 120 | +0 | +1667 | 120 | 1 | 7 | 120 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
90 | East | Krause, Jörg | Gera | 110 | +10 | +1677 | 110 | 1 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Seiler, Thomas | 110 | +0 | +1677 | 110 | 1 | 9 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
92 | East | Wöllner, Sven | Racing Team Zwönitz | 105 | +5 | +1682 | 105 | 1 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Wenzel, Hartmut | MAC Idar-Oberstein | 105 | +0 | +1682 | 105 | 1 | 10 | 105 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Bauder, Marcus | 105 | +0 | +1682 | 105 | 1 | 10 | 105 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
95 | East | Dietrich, Uwe | MSC Höckendorf | 100 | +5 | +1687 | 100 | 1 | 11 | 100 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Waldmann, Ulrich | MCC Bad Berneck | 100 | +0 | +1687 | 100 | 1 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Weißkirchen, Norbert | MRC Grossauheim | 100 | +0 | +1687 | 100 | 1 | 11 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
98 | East | Greiner-Adam, Ingo | 1. MCR Zwickau | 84 | +16 | +1703 | 84 | 1 | 15 | 84 |