Tamiya-Euro-Cup 2015/16 Class Gentlemen | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Höckendorf | Harburgring | Augsburg-... | Magdeburg | Schrecksb... | Crailsheim | Burgstädt | Blankenfe... | Morschheim | Rohrbach | Aschaffen... | Günzburg | Herrenhaide | Lauf | Hennef | Plauen | Bad Berneck | Augsburg-... | Höckendorf | Herrenhaide | Hetzerath | Magdeburg | Pleinfeld | Weißenburg | Plauen | Essen | Aschaffen... | Augsburg ... | Günzburg | Schrecksb... | Blankenfe... | Burgstädt | Lauf | Blankenfe... | Burgstädt | St.Wendel | Bad Berneck | Höckendorf | Berlin | Bamberg | Zwönitz | Wiesbaden | Sonneberg | Kirchhain | Erlangen | Mettenheim | Zwickau | Andernach | Augsburg | Plauen | St.Wendel | Marktober... | Höckendorf | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
06.09.15 | 20.09.15 | 18.10.15 | 18.10.15 | 18.10.15 | 25.10.15 | 01.11.15 | 01.11.15 | 07.11.15 | 15.11.15 | 22.11.15 | 29.11.15 | 29.11.15 | 06.12.15 | 06.12.15 | 13.12.15 | 20.12.15 | 03.01.16 | 04.01.16 | 10.01.16 | 16.01.16 | 24.01.16 | 07.02.16 | 07.02.16 | 07.02.16 | 07.02.16 | 14.02.16 | 21.02.16 | 28.02.16 | 06.03.16 | 06.03.16 | 13.03.16 | 20.03.16 | 03.04.16 | 10.04.16 | 16.04.16 | 17.04.16 | 24.04.16 | 24.04.16 | 01.05.16 | 01.05.16 | 07.05.16 | 15.05.16 | 21.05.16 | 22.05.16 | 29.05.16 | 29.05.16 | 04.06.16 | 05.06.16 | 05.06.16 | 18.06.16 | 19.06.16 | 10.07.16 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 7 Starter | 14 Starter | 15 Starter | 8 Starter | 6 Starter | 5 Starter | 9 Starter | 9 Starter | 16 Starter | 11 Starter | 9 Starter | 13 Starter | 12 Starter | 8 Starter | 2 Starter | 3 Starter | 5 Starter | 23 Starter | 12 Starter | 9 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 10 Starter | 10 Starter | 6 Starter | 1 Starter | 11 Starter | 9 Starter | 13 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 4 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 7 Starter | 4 Starter | 8 Starter | 3 Starter | 10 Starter | 7 Starter | 12 Starter | 12 Starter | 8 Starter | 6 Starter | 12 Starter | 7 Starter | 7 Starter | 14 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 11 Starter | 9 Starter | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | South | Drost, Dietmar | Team MMR | 968 | 121 | 10 | 15 | 15 | 7 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 5 | 116 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
2 | East | Glashagen, Jörg | akkus united | 964 | +4 | +4 | 121 | 6 | 12 | 12 | 4 | 1 | 121 | 3 | 118 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | 5 | 116 | 1 | 121 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | South | Bihler, Werner | ORMC Königsbrunn | 960 | +4 | +8 | 120 | 5 | 11 | 13 | 5 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | 3 | 118 | 4 | 117 | 3 | 118 | 1 | 121 | 6 | 115 | 10 | 111 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | Middle | Hummel, Andreas | Team "Ewich op Jöck" | 959 | +1 | +9 | 120 | 4 | 9 | 11 | 3 | 2 | 119 | 7 | 114 | 1 | 121 | 7 | 114 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 5 | 116 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
5 | East | Roßberg, Ingo | IG-Modellsport Aue | 957 | +2 | +11 | 120 | 3 | 9 | 10 | 2 | 2 | 119 | 4 | 117 | 1 | 121 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 7 | 114 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | East | Zirkler, Holger | akkus united | 955 | +2 | +13 | 119 | 2 | 8 | 8 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Schramm, Manfred | TV St.Wendel 1861 | 955 | +0 | +13 | 119 | 3 | 9 | 9 | 1 | 3 | 118 | 2 | 119 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | South | Drost, Peter | Team MMR | 951 | +4 | +17 | 119 | 1 | 10 | 11 | 3 | 2 | 119 | 4 | 117 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 6 | 115 | 2 | 119 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | South | Grimminger, Rainer | EMC Marktoberdorf | 948 | +3 | +20 | 119 | 9 | 10 | 2 | 3 | 118 | 8 | 113 | 2 | 119 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 | South | Bauersachs, Stefan | Team MMR | 945 | +3 | +23 | 118 | 1 | 11 | 14 | 6 | 4 | 117 | 5 | 116 | 6 | 115 | 2 | 119 | 4 | 117 | 3 | 118 | 4 | 117 | 3 | 118 | 1 | 121 | 3 | 118 | 4 | 117 | 9 | 112 | 7 | 114 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Mayer, Markus | MBC Goldstein | 945 | +0 | +23 | 118 | 8 | 8 | 2 | 119 | 5 | 116 | 3 | 118 | 3 | 118 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | South | Stütz, Armin | 940 | +5 | +28 | 118 | 9 | 12 | 4 | 4 | 117 | 3 | 118 | 5 | 116 | 7 | 114 | 4 | 117 | 9 | 112 | 3 | 118 | 6 | 115 | 2 | 119 | 4 | 117 | 5 | 116 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | East | Maurus, Dietmar | TSV Gelenau | 937 | +3 | +31 | 117 | 1 | 7 | 9 | 1 | 3 | 118 | 7 | 114 | 3 | 118 | 5 | 116 | 4 | 117 | 4 | 117 | 7 | 114 | 1 | 121 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | South | Kaufmann, Fritz | MCC Bad Berneck | 936 | +1 | +32 | 117 | 7 | 10 | 2 | 5 | 116 | 5 | 116 | 2 | 119 | 13 | 108 | 7 | 114 | 7 | 114 | 2 | 119 | 3 | 118 | 5 | 116 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | South | Aicher, Markus | 935 | +1 | +33 | 117 | 6 | 9 | 1 | 2 | 119 | 6 | 115 | 12 | 109 | 4 | 117 | 4 | 117 | 4 | 117 | 4 | 117 | 2 | 119 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | North | Woidasky, René | Mühlenbeck | 934 | +1 | +34 | 117 | 7 | 11 | 3 | 6 | 115 | 5 | 116 | 11 | 110 | 6 | 115 | 5 | 116 | 3 | 118 | 3 | 118 | 4 | 117 | 4 | 117 | 8 | 113 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | Middle | Hummel, Gabriele | Team "Ewich op Jöck" | 927 | +7 | +41 | 116 | 4 | 11 | 3 | 6 | 115 | 10 | 111 | 8 | 113 | 2 | 119 | 4 | 117 | 10 | 111 | 3 | 118 | 5 | 116 | 10 | 111 | 6 | 115 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | South | Hermann, Thomas | MP Race Team | 919 | +8 | +49 | 115 | 2 | 8 | 6 | 115 | 3 | 118 | 6 | 115 | 6 | 115 | 6 | 115 | 5 | 116 | 9 | 112 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | South | Stiegler, Michael | MAC Lauf | 918 | +1 | +50 | 115 | 2 | 10 | 2 | 7 | 114 | 7 | 114 | 8 | 113 | 7 | 114 | 18 | 103 | 4 | 117 | 6 | 115 | 6 | 115 | 12 | 109 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Middle | Kübler, Rudolf | AMC Ingelheim | 916 | +2 | +52 | 115 | 4 | 9 | 1 | 5 | 116 | 16 | 105 | 9 | 112 | 11 | 110 | 4 | 117 | 6 | 115 | 7 | 114 | 5 | 116 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | South | Ruf, Stefan | MSG Günzburg | 911 | +5 | +57 | 114 | 3 | 8 | 10 | 111 | 4 | 117 | 10 | 111 | 8 | 113 | 9 | 112 | 8 | 113 | 3 | 118 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | South | Stotz, Andreas | 906 | +5 | +62 | 113 | 1 | 8 | 8 | 113 | 3 | 118 | 8 | 113 | 11 | 110 | 8 | 113 | 8 | 113 | 7 | 114 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | South | Schwab, Reinhard | 899 | +7 | +69 | 112 | 2 | 9 | 1 | 9 | 112 | 12 | 109 | 9 | 112 | 20 | 101 | 5 | 116 | 8 | 113 | 11 | 110 | 13 | 108 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | South | Schmid, Armin | 893 | +6 | +75 | 112 | 10 | 2 | 11 | 110 | 10 | 111 | 9 | 112 | 12 | 109 | 15 | 106 | 10 | 111 | 10 | 111 | 7 | 114 | 11 | 110 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | South | Laminit, Hansjörg | Racing Team Mering | 892 | +1 | +76 | 112 | 9 | 1 | 12 | 109 | 13 | 108 | 6 | 115 | 11 | 110 | 16 | 105 | 9 | 112 | 9 | 112 | 10 | 111 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | Middle | Gonther, Heinz-Erhard | MCS Schrecksbach | 837 | +55 | +131 | 120 | 4 | 7 | 7 | 1 | 121 | 5 | 116 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | North | Alsdorf, Andreas | Berlin | 830 | +7 | +138 | 119 | 1 | 7 | 7 | 2 | 119 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | East | Wernicke, Timo | Leipzig | 812 | +18 | +156 | 116 | 5 | 9 | 2 | 5 | 116 | 6 | 115 | 8 | 113 | 6 | 115 | 5 | 116 | 5 | 116 | 5 | 116 | 3 | 118 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | East | Schrader, Jürgen | AMC Magdeburg | 809 | +3 | +159 | 116 | 3 | 8 | 1 | 3 | 118 | 8 | 113 | 4 | 117 | 6 | 115 | 8 | 113 | 7 | 114 | 4 | 117 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | East | Haenes, Kai | akkus united | 803 | +6 | +165 | 115 | 2 | 7 | 6 | 115 | 7 | 114 | 5 | 116 | 7 | 114 | 4 | 117 | 9 | 112 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | East | Janik, Holger | MSC Höckendorf | 796 | +7 | +172 | 114 | 2 | 7 | 6 | 115 | 7 | 114 | 9 | 112 | 5 | 116 | 5 | 116 | 10 | 111 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | South | Warnken, Thomas | ORMC Königsbrunn | 794 | +2 | +174 | 113 | 3 | 7 | 9 | 112 | 4 | 117 | 5 | 116 | 14 | 107 | 10 | 111 | 6 | 115 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | Middle | Ponto, Wilfried | MFC Cleebronn | 774 | +20 | +194 | 111 | 1 | 7 | 13 | 108 | 14 | 107 | 15 | 106 | 7 | 114 | 10 | 111 | 12 | 109 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | South | Bartel, Detlef | Team Sidewinder | 773 | +1 | +195 | 110 | 1 | 7 | 6 | 115 | 15 | 106 | 23 | 98 | 7 | 114 | 4 | 117 | 8 | 113 | 11 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | South | Wagenpfeil, Donald | Team Sidewinder | 768 | +5 | +200 | 110 | 7 | 11 | 110 | 10 | 111 | 19 | 102 | 8 | 113 | 10 | 111 | 12 | 109 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | North | Lorenz, Roman | MSV 06 Berlin | 724 | +44 | +244 | 121 | 5 | 6 | 6 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | Middle | Wandernoth, Michael | 701 | +23 | +267 | 117 | 5 | 6 | 3 | 118 | 8 | 113 | 3 | 118 | 4 | 117 | 3 | 118 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | East | Dietze, Gunnar | akkus united | 696 | +5 | +272 | 116 | 5 | 6 | 4 | 117 | 5 | 116 | 4 | 117 | 3 | 118 | 3 | 118 | 11 | 110 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | South | Werneth, Josef | MAC Mettenheim | 646 | +50 | +322 | 108 | 6 | 13 | 108 | 22 | 99 | 13 | 108 | 6 | 115 | 12 | 109 | 14 | 107 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | East | Dietrich, Uwe | MSC Höckendorf | 566 | +80 | +402 | 113 | 5 | 8 | 113 | 12 | 109 | 7 | 114 | 6 | 115 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Kroh, Thomas | MSC Höckendorf | 566 | +0 | +402 | 113 | 1 | 5 | 3 | 118 | 9 | 112 | 8 | 113 | 10 | 111 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | South | Hofmann, Herbert | MCC Bad Berneck | 472 | +94 | +496 | 118 | 2 | 3 | 4 | 1 | 121 | 8 | 113 | 1 | 121 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | North | Behrend, Matthias | MSV 06 Berlin | 467 | +5 | +501 | 117 | 3 | 4 | 4 | 117 | 6 | 115 | 5 | 116 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | Middle | Sperr, Stefan | 466 | +1 | +502 | 117 | 4 | 4 | 4 | 117 | 4 | 117 | 5 | 116 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | Middle | Reichold, Thorsten | MCRT Aschaffenburg | 459 | +7 | +509 | 115 | 1 | 4 | 6 | 115 | 6 | 115 | 9 | 112 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | East | Seupel, Jan | Chemnitz | 457 | +2 | +511 | 114 | 1 | 4 | 10 | 111 | 8 | 113 | 6 | 115 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
47 | North | Falk, Marina | Berlin | 449 | +8 | +519 | 112 | 4 | 8 | 113 | 9 | 112 | 12 | 109 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | South | Keitel, Michael | EMC Marktoberdorf | 433 | +16 | +535 | 108 | 4 | 11 | 110 | 21 | 100 | 11 | 110 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | East | Gehler, Tom | Racing Center Leipzig | 359 | +74 | +609 | 120 | 1 | 3 | 3 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
50 | East | Heyne, Andreas | Racing Center Leipzig | 339 | +20 | +629 | 113 | 1 | 3 | 5 | 116 | 11 | 110 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | South | Knopf, Rainer | Team Knopf-Racing | 338 | +1 | +630 | 113 | 3 | 9 | 112 | 7 | 114 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | Middle | Hahnel, Markus | Racing Club Waldorf | 335 | +3 | +633 | 112 | 3 | 13 | 108 | 8 | 113 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
53 | Middle | Hahnel, Thomas | Racing Club Waldorf | 330 | +5 | +638 | 110 | 3 | 14 | 107 | 11 | 110 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | South | Reber, Jürgen | MCC Marktredwitz | 237 | +93 | +731 | 119 | 2 | 2 | 3 | 118 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
55 | West | Himisch, Robert | 236 | +1 | +732 | 118 | 1 | 1 | 2 | 1 | 121 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | South | Warisch, Gerd | ORMC Königsbrunn | 233 | +3 | +735 | 117 | 1 | 2 | 3 | 118 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | East | Mollenhauer, Torsten | 232 | +1 | +736 | 116 | 1 | 2 | 3 | 118 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | Middle | Ruth, Thorsten | MCRT Aschaffenburg | 231 | +1 | +737 | 116 | 1 | 2 | 4 | 117 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
59 | East | Weikard, Harald | Classic Team Sachsen | 230 | +1 | +738 | 115 | 1 | 2 | 8 | 113 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | South | Arnold, Marin | 227 | +3 | +741 | 114 | 1 | 2 | 10 | 111 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | South | Scheuenpflug, Peter | MSC Osterhofen | 121 | +106 | +847 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Lorenz, Arnold | Team RAC | 121 | +0 | +847 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
no | Wagner, Reto | RTZOW | 121 | +0 | +847 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
64 | South | Bajrami, Sebastian | United Racing Team | 116 | +5 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Arnold, Martin | SLR Ingolstadt | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Kruse, Wolfgang | MC Flensburg | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kronthaler, Thomas | ORMC Königsbrunn | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Diepold, Karlheinz | Temposünder Aichach | 116 | +0 | +852 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | Middle | Mamat, Guido | RC-Land Heilbronn | 115 | +1 | +853 | 115 | 1 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Richter, Stefan | AMC Magdeburg | 115 | +0 | +853 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
71 | East | Zahn, Thomas | MSC Herrenhaide | 114 | +1 | +854 | 114 | 1 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Fischer, Harald | Burning Wheels | 114 | +0 | +854 | 114 | 1 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Pichler, André | MP Race Team | 114 | +0 | +854 | 114 | 1 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kurz, Jürgen | MSC Ulm | 114 | +0 | +854 | 114 | 1 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Fritsche, Manfred | AMC Magdeburg | 114 | +0 | +854 | 114 | 1 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
76 | Middle | Köhler, Andreas | MAC Hütschenhausen | 113 | +1 | +855 | 113 | 1 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
77 | North | Schuch, Michael | 112 | +1 | +856 | 112 | 1 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Wörle, Walter | AMSC Augsburg | 112 | +0 | +856 | 112 | 1 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
79 | Middle | Dörr, Markus | MAC Hütschenhausen | 110 | +2 | +858 | 110 | 1 | 11 | 110 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
80 | Middle | Ehlenbeck, Thomas | RC-Land Heilbronn | 109 | +1 | +859 | 109 | 1 | 12 | 109 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kellermann, Dieter | MSG Günzburg | 109 | +0 | +859 | 109 | 1 | 12 | 109 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
82 | South | Stix, Reinhard | Team Harburgring | 107 | +2 | +861 | 107 | 1 | 14 | 107 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
83 | South | Käfer, Michael | PS93 | 104 | +3 | +864 | 104 | 1 | 17 | 104 |