Tamiya-Euro-Cup 2014/15 Class Euro TW | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Höckendorf | Ebermergen | Geilenkir... | Augsburg-... | Aschaffen... | Dahlewitz | Bad Berneck | Leipzig | Burgstädt | Berlin | Morschheim | Günzburg | Bergisch ... | Neubrande... | Rohrbach | Plauen | Lauf | Hennef | St. Wendel | Herrenhaide | Augsburg-... | Höckendorf | Braunschw... | Wuppertal | Plauen | Günzburg | Herrenhaide | Schrecksb... | Weißenburg | Magdeburg | Essen | Niederfül... | Aschaffen... | Burgstädt | Crailsheim | Dortmund | Hetzerath | Heilbronn | Dahlewitz | Lauf | Burgstädt | Burgstädt | Blankenfe... | Amberg | Hennef | Höckendorf | Erlangen | St. Wendel | Blankenfe... | Wiesbaden | Marktredw... | Berlin | Lüdensche... | Sonneberg | Mettenheim | Zwönitz | Augsburg ... | Rietberg-... | Andernach | Bad Berneck | Wächtersb... | Marktober... | Plauen | Bad Göggi... | Zwönitz | Höckendorf | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14.09.14 | 28.09.14 | 05.10.14 | 12.10.14 | 12.10.14 | 12.10.14 | 26.10.14 | 26.10.14 | 02.11.14 | 02.11.14 | 08.11.14 | 09.11.14 | 09.11.14 | 16.11.14 | 23.11.14 | 30.11.14 | 07.12.14 | 07.12.14 | 14.12.14 | 14.12.14 | 04.01.15 | 04.01.15 | 04.01.15 | 11.01.15 | 18.01.15 | 24.01.15 | 01.02.15 | 01.02.15 | 08.02.15 | 08.02.15 | 08.02.15 | 22.02.15 | 22.02.15 | 08.03.15 | 08.03.15 | 08.03.15 | 14.03.15 | 22.03.15 | 22.03.15 | 29.03.15 | 29.03.15 | 12.04.15 | 18.04.15 | 19.04.15 | 19.04.15 | 26.04.15 | 03.05.15 | 03.05.15 | 10.05.15 | 17.05.15 | 17.05.15 | 17.05.15 | 17.05.15 | 24.05.15 | 31.05.15 | 31.05.15 | 07.06.15 | 07.06.15 | 08.06.15 | 14.06.15 | 21.06.15 | 27.06.15 | 28.06.15 | 04.07.15 | 05.07.15 | 12.07.15 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Rank | gr. | Name | Club | Points | behind | Ø | Wins | Top5 | Starts | throwouts | 2 Starter | 12 Starter | 6 Starter | 11 Starter | 8 Starter | 4 Starter | 10 Starter | 3 Starter | 6 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 15 Starter | 9 Starter | 4 Starter | 5 Starter | 9 Starter | 6 Starter | 5 Starter | 9 Starter | 8 Starter | 22 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 4 Starter | 9 Starter | 10 Starter | 7 Starter | 7 Starter | 5 Starter | 3 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 8 Starter | 3 Starter | 1 Starter | 3 Starter | 5 Starter | 2 Starter | 8 Starter | 6 Starter | 6 Starter | 4 Starter | 10 Starter | 2 Starter | 6 Starter | 8 Starter | 3 Starter | 4 Starter | 6 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 1 Starter | 14 Starter | 5 Starter | 4 Starter | 9 Starter | 3 Starter | 3 Starter | 6 Starter | 4 Starter | 4 Starter | 5 Starter | 6 Starter | 3 Starter | 4 Starter | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 | South | Mühl, Lucas | MCR Bad Gögging | 966 | 121 | 7 | 9 | 9 | 1 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | 2 | 119 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Maaß, Oliver | Racing Team Zwönitz | 966 | +0 | 121 | 7 | 13 | 13 | 5 | 2 | 119 | 5 | 116 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
3 | North | Pannwitz, Thomas | Pamodi-Racing | 964 | +2 | +2 | 121 | 6 | 8 | 8 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
4 | East | Fuchs, Lucas | 1. VMSC Plauen | 960 | +4 | +6 | 120 | 4 | 11 | 12 | 4 | 1 | 121 | 2 | 119 | 5 | 116 | 11 | 110 | 1 | 121 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Jung, Enrico | MCC Bad Berneck | 960 | +0 | +6 | 120 | 5 | 10 | 10 | 2 | 2 | 119 | 4 | 117 | 1 | 121 | 4 | 117 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6 | North | Falk, Nico | Burning Wheels | 957 | +3 | +9 | 120 | 3 | 8 | 9 | 1 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 10 | 111 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7 | West | Ehlich, Jan | 956 | +1 | +10 | 120 | 4 | 8 | 9 | 1 | 4 | 117 | 1 | 121 | 3 | 118 | 2 | 119 | 10 | 111 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8 | South | Wagenpfeil, Roland | Team Sidewinder | 953 | +3 | +13 | 119 | 2 | 8 | 8 | 4 | 117 | 2 | 119 | 3 | 118 | 2 | 119 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
9 | Middle | Keller, Dirk | Team "Ewich op Jöck" | 952 | +1 | +14 | 119 | 2 | 11 | 13 | 5 | 5 | 116 | 8 | 113 | 4 | 117 | 3 | 118 | 20 | 101 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | 1 | 121 | 2 | 119 | 3 | 118 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Lauter, Simon | Racing Team Mering | 952 | +0 | +14 | 119 | 3 | 7 | 8 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 6 | 115 | 1 | 121 | 3 | 118 | 3 | 118 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
11 | East | Beckert, Steffen | Leipzig | 947 | +5 | +19 | 118 | 9 | 9 | 1 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | 2 | 119 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
12 | East | Wernicke, Tobias | Leipzig | 945 | +2 | +21 | 118 | 2 | 9 | 11 | 3 | 1 | 121 | 1 | 121 | 4 | 117 | 6 | 115 | 2 | 119 | 5 | 116 | 6 | 115 | 5 | 116 | 5 | 116 | 5 | 116 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
13 | North | Woidasky, Jan | Mühlenbeck | 943 | +2 | +23 | 118 | 1 | 7 | 8 | 4 | 117 | 3 | 118 | 1 | 121 | 2 | 119 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
14 | East | Hansel, Bastian | IG-Modellsport Aue | 941 | +2 | +25 | 118 | 9 | 11 | 3 | 3 | 118 | 3 | 118 | 4 | 117 | 6 | 115 | 3 | 118 | 5 | 116 | 4 | 117 | 9 | 112 | 4 | 117 | 3 | 118 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
15 | East | Pietsch, Marcel | 1. MCR Zwickau | 940 | +1 | +26 | 118 | 7 | 8 | 6 | 115 | 3 | 118 | 3 | 118 | 4 | 117 | 4 | 117 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 | South | Junker, Valentin | JAR Racing | 937 | +3 | +29 | 117 | 6 | 8 | 3 | 118 | 6 | 115 | 4 | 117 | 3 | 118 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
17 | South | Ackermann, Jens | MCC Bad Berneck | 932 | +5 | +34 | 117 | 7 | 9 | 1 | 8 | 113 | 4 | 117 | 3 | 118 | 5 | 116 | 3 | 118 | 4 | 117 | 5 | 116 | 11 | 110 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
18 | East | Schrader, Jürgen | AMC Magdeburg | 930 | +2 | +36 | 116 | 5 | 9 | 1 | 2 | 119 | 4 | 117 | 9 | 112 | 9 | 112 | 6 | 115 | 2 | 119 | 7 | 114 | 4 | 117 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
19 | South | Schmid, Dominik | TSV 1871 Augsburg | 926 | +4 | +40 | 116 | 6 | 8 | 4 | 117 | 9 | 112 | 5 | 116 | 4 | 117 | 9 | 112 | 5 | 116 | 4 | 117 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
20 | Middle | Olah, Alexander | MCRT Aschaffenburg | 923 | +3 | +43 | 115 | 5 | 8 | 8 | 113 | 3 | 118 | 2 | 119 | 16 | 105 | 2 | 119 | 5 | 116 | 7 | 114 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
21 | Middle | Bartloff, Oliver | 920 | +3 | +46 | 115 | 2 | 8 | 7 | 114 | 6 | 115 | 9 | 112 | 6 | 115 | 7 | 114 | 3 | 118 | 6 | 115 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
22 | South | Reile, Susanne | TSV 1871 Augsburg | 916 | +4 | +50 | 115 | 3 | 11 | 3 | 9 | 112 | 11 | 110 | 12 | 109 | 5 | 116 | 19 | 102 | 4 | 117 | 7 | 114 | 7 | 114 | 9 | 112 | 5 | 116 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
23 | South | Warisch, Gerd | ORMC Königsbrunn | 914 | +2 | +52 | 114 | 4 | 8 | 6 | 115 | 10 | 111 | 13 | 108 | 9 | 112 | 4 | 117 | 5 | 116 | 3 | 118 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
24 | East | Jansig, Alexander Tom | Racing Team Weimar | 911 | +3 | +55 | 114 | 1 | 8 | 6 | 115 | 8 | 113 | 7 | 114 | 8 | 113 | 6 | 115 | 6 | 115 | 14 | 107 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
25 | South | Pöhlmann, Daniel | MCC Bad Berneck | 840 | +71 | +126 | 120 | 5 | 7 | 7 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | 2 | 119 | 5 | 116 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
26 | West | Dreiszus, Thorsten | MC Megadrom Heinsberg | 838 | +2 | +128 | 120 | 3 | 7 | 7 | 1 | 121 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | 2 | 119 | 1 | 121 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
27 | South | Brunke, Tobias | MCSS Althengstett | 837 | +1 | +129 | 120 | 5 | 6 | 7 | 3 | 118 | 1 | 121 | 1 | 121 | 7 | 114 | 1 | 121 | 1 | 121 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
28 | South | Ruf, Dominik | MSG Günzburg | 824 | +13 | +142 | 118 | 7 | 7 | 2 | 119 | 5 | 116 | 3 | 118 | 4 | 117 | 5 | 116 | 2 | 119 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
29 | Middle | Schmittgen, Harald | DJK Andernach | 820 | +4 | +146 | 117 | 6 | 7 | 3 | 118 | 2 | 119 | 4 | 117 | 7 | 114 | 3 | 118 | 4 | 117 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
30 | Middle | Wandernoth, Michael | 816 | +4 | +150 | 117 | 1 | 5 | 7 | 6 | 115 | 5 | 116 | 8 | 113 | 4 | 117 | 4 | 117 | 4 | 117 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
31 | South | Kühn, Nico | MRSC Amberg | 807 | +9 | +159 | 115 | 4 | 7 | 7 | 114 | 17 | 104 | 3 | 118 | 2 | 119 | 6 | 115 | 3 | 118 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
32 | South | Reber, Robert | MCC Marktredwitz | 793 | +14 | +173 | 113 | 3 | 7 | 8 | 113 | 5 | 116 | 7 | 114 | 18 | 103 | 7 | 114 | 5 | 116 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
33 | South | Paul, Michael | ORMC Königsbrunn | 792 | +1 | +174 | 113 | 2 | 7 | 6 | 115 | 11 | 110 | 3 | 118 | 14 | 107 | 8 | 113 | 5 | 116 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
34 | Middle | Wandernoth, Nick | 701 | +91 | +265 | 117 | 4 | 6 | 3 | 118 | 6 | 115 | 5 | 116 | 6 | 115 | 3 | 118 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
35 | East | Schulz, Sven | 699 | +2 | +267 | 117 | 4 | 6 | 4 | 117 | 2 | 119 | 4 | 117 | 7 | 114 | 4 | 117 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
36 | South | Bauersachs, Stefan | Team MMR | 678 | +21 | +288 | 113 | 1 | 6 | 10 | 111 | 6 | 115 | 8 | 113 | 13 | 108 | 6 | 115 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
37 | South | Friedl, Ramona | 676 | +2 | +290 | 113 | 1 | 6 | 10 | 111 | 4 | 117 | 8 | 113 | 10 | 111 | 6 | 115 | 12 | 109 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
38 | Middle | Lenhard, Niclas | 579 | +97 | +387 | 116 | 3 | 5 | 7 | 114 | 8 | 113 | 3 | 118 | 5 | 116 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
39 | South | Müller, Alexander | Team MMR | 463 | +116 | +503 | 116 | 2 | 4 | 3 | 118 | 3 | 118 | 8 | 113 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
40 | South | Abele, Steffen | JAR Racing | 461 | +2 | +505 | 115 | 2 | 4 | 6 | 115 | 5 | 116 | 7 | 114 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
41 | South | Warisch, Tim | ORMC Königsbrunn | 457 | +4 | +509 | 114 | 1 | 4 | 8 | 113 | 9 | 112 | 4 | 117 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
42 | South | Scheffler, Niko | Team Sidewinder | 456 | +1 | +510 | 114 | 2 | 4 | 15 | 106 | 2 | 119 | 6 | 115 | 5 | 116 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
43 | South | Falter, Florian | ORMC Königsbrunn | 453 | +3 | +513 | 113 | 1 | 4 | 10 | 111 | 8 | 113 | 5 | 116 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
44 | South | Keitel, Michael | EMC Marktoberdorf | 435 | +18 | +531 | 109 | 1 | 4 | 14 | 107 | 22 | 99 | 9 | 112 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
45 | West | Hoormann, Jörn | 359 | +76 | +607 | 120 | 1 | 3 | 3 | 2 | 119 | 1 | 121 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
46 | Middle | Hummel, Elena | Team "Ewich op Jöck | 357 | +2 | +609 | 119 | 1 | 3 | 3 | 4 | 117 | 1 | 121 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Schwenke, Jerome | MSC Höckendorf | 357 | +0 | +609 | 119 | 1 | 3 | 3 | 2 | 119 | 4 | 117 | 1 | 121 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
48 | Middle | Schumacher, Daniel | DJK Andernach | 356 | +1 | +610 | 119 | 1 | 3 | 3 | 2 | 119 | 5 | 116 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
49 | South | Drost, Peter | Team MMR | 343 | +13 | +623 | 114 | 2 | 3 | 5 | 116 | 12 | 109 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
50 | Middle | Hummel, Andreas | Team "Ewich op Jöck" | 332 | +11 | +634 | 111 | 2 | 3 | 5 | 116 | 5 | 116 | 21 | 100 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
51 | Middle | Ohlef, Timm | MSV Linsengericht | 240 | +92 | +726 | 120 | 1 | 2 | 2 | 1 | 121 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
52 | East | Drogan, Enrico | AMC Senftenberg | 234 | +6 | +732 | 117 | 2 | 2 | 5 | 116 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Mischke, Matthias | Team MMR | 234 | +0 | +732 | 117 | 1 | 2 | 2 | 119 | 6 | 115 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
54 | East | Kling, Thomas | 232 | +2 | +734 | 116 | 1 | 2 | 6 | 115 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Eder, Florian | SpVgg Erlangen | 232 | +0 | +734 | 116 | 2 | 2 | 5 | 116 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
56 | South | Gmeinwieser, Matthias | Kinderland Racing Team | 228 | +4 | +738 | 114 | 2 | 7 | 114 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
57 | East | Günther, Pierre | TSV Gelenau | 227 | +1 | +739 | 114 | 2 | 7 | 114 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
58 | South | Borst, Matthias | MSG Günzburg | 217 | +10 | +749 | 109 | 2 | 15 | 106 | 10 | 111 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Obermeier, Michelle | Team Harburgring | 217 | +0 | +749 | 109 | 2 | 12 | 109 | 13 | 108 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
60 | West | Paul, Domenic | RC Car Bergisch-Born | 121 | +96 | +845 | 121 | 1 | 1 | 1 | 1 | 121 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
61 | West | Kalinowski, Heinz-Jürgen | Megadrom Geilenkirchen | 119 | +2 | +847 | 119 | 1 | 1 | 2 | 119 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Rothdauscher, Michael | MCR Bad Gögging | 119 | +0 | +847 | 119 | 1 | 1 | 2 | 119 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
63 | North | Tönnies, Jörg | Burning Wheels | 118 | +1 | +848 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Lorenz, Roman | MSV 06 Berlin | 118 | +0 | +848 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Reeb, Daniel | JAR Racing | 118 | +0 | +848 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Ruszkowski, Radek | Raceport Racing Team | 118 | +0 | +848 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Kühbeck, Nico | SpVgg Erlangen | 118 | +0 | +848 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Müller, Christian | RC Modellbaufreunde | 118 | +0 | +848 | 118 | 1 | 1 | 3 | 118 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
69 | Middle | Sperr, Stefan | 117 | +1 | +849 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
North | Bengelsdorf, André | 117 | +0 | +849 | 117 | 1 | 1 | 4 | 117 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
71 | West | Hoven, Gerd | 116 | +1 | +850 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Gnida, Jürgen | MCC Bad Berneck | 116 | +0 | +850 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Reber, Michael | MCC Marktredwitz | 116 | +0 | +850 | 116 | 1 | 1 | 5 | 116 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
74 | West | Hoven, Peter | 115 | +1 | +851 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Schmitz, Thomas | RC Car Bergisch-Born | 115 | +0 | +851 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Polster, Dietmar | AMC Burgstädt | 115 | +0 | +851 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Eder, Johannes | MAC Inzell | 115 | +0 | +851 | 115 | 1 | 6 | 115 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
78 | South | Bartel, Michael | Team Sidewinder | 114 | +1 | +852 | 114 | 1 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Middle | Schmittgen, Bianca | 114 | +0 | +852 | 114 | 1 | 7 | 114 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
South | Hergenröder, Uwe | SpVgg Erlangen | 114 | +0 | +852 | 114 | 1 | 7 | 114 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
81 | South | Strele, Janos | AMC Sonthofen | 113 | +1 | +853 | 113 | 1 | 8 | 113 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
East | Enge, André | MSC Herrenhaide | 113 | +0 | +853 | 113 | 1 | 8 | 113 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
83 | South | Lehnerer, Dieter | 112 | +1 | +854 | 112 | 1 | 9 | 112 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
West | Prohl, Andreas | 112 | +0 | +854 | 112 | 1 | 9 | 112 | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
85 | South | Görner, Maik | 110 | +2 | +856 | 110 | 1 | 11 | 110 |